Конспект заняття з малювання "Золота осінь" для дітей середньої групи. Конспект заняття образотворчої діяльності з використанням арт-терапії у старшій групі: «Осінь-чарівниця в ліс прийшла Тема: «Золота осінь»

Програмний зміст:

Вчити відбивати малюнку враження від золотої осені, передавати її колорит.

Закріплювати вміння малювати різноманітні дерева, використовуючи різні кольори для стовбурів (темно-коричневий, темно-сірий, чорний, зеленувато-сірий) та прийоми роботи пензлем (всім ворсом та кінцем).

Вчити розташовувати зображення по всьому аркушу: вище, нижче, правіше, ліворуч.

Вчити передавати малюнку кольору «осені».

Розвивати творчу уяву, зорову увагу;

Виховувати емоційну чуйність, уміння бачити та розуміти красу природи, формувати естетичні почуття.

Матеріали:акварельна фарба, гуаш, акварельний папір формат А 4, пензлі, підставки під пензлі, серветки паперові, баночки з водою.

Читання вірша.

Який прекрасний листопад!

Листя жовте летить!

Над землею та над водою

Вихор кружляє золотою!

Осінь дощі упускає

І дерева роздягає,

Встилаючи все навколо

Пишним казковим килимом!

Розгляд осіннього листя.

Вихователь дістає жовтий і червоний лист і запитує дітей: «А ви знаєте, чому в мене в руках це листя»? (Настала осінь, листя жовтіє і червоніє, починається листопад). Якого кольору стає листя восени? Розгляд осінніх листочків: тополі, берези, горобини, осики, дуба, клена, чим листя схоже і чим різняться.

Пальчикова гімнастика "Осінні листочки".

Вітер лісом літав, Плавні, хвилеподібні

Вітер листочки вважав: рухи долонями.

Ось дубовий, Загинають по одному пальчику на обох руках

Ось кленовий, загинають по одному пальчику на обох руках.

Ось дубовий,

Ось горобиновий різьблений,

Ось із берізки золотий.

Ось останній лист із осинки, Спокійно укладають долоні на стіл.

Вітер кинув на стежки.

Розмова.

Восени в листі відбуваються дивовижні перетворення. Вони починають змінювати колір, хоча ніхто їх не фарбує. А вся справа в тому, що жовта фарба ховається в листочках завжди, лише влітку жовтий колірне дуже помітний. Він ховається під сильнішим кольором – зеленим. Такий зелений колір надає листям речовини, яка називається цікавим словом"хлорофіл". Коли світла багато, хлорофіл відновлюється. Влітку сонце світить довго. Листя весь час залишається зеленим. З настанням осені день стає коротшим. Рослинам потрапляє менше світла. Зелена речовина хлорофіл руйнується і не встигає відновитися. Зелений колір зменшується, і все помітнішим стає жовтий: лист жовтіє.

Багато художників люблять малювати осінню природу через її різнобарв'я. Небо буває блакитним, по ньому пливуть білі хмари.

Показ прийомів малювання.

І ми з вами перетворимося на справжніх художників та намалюємо нашу осінь. Небо ми малюватимемо акварельною фарбою. Змішаємо достатню кількість синьої акварельної фарби та нанесемо її на лист швидкими рухами. Поки фарба не висохла, видалимо з неба трохи фарби паперовою серветкою так, щоб вийшло зображення хмари. Поки папір сохне, по нижньому краю хмар нанесемо трохи синьої фарби – вийдуть тіні. Потім намалюємо стовбури дерев. Коли фарба висохне, намалюємо листочки пензлем шляхом примокування. Колір листя вибирайте самі. Приступаємо до малювання.


Підбиття підсумків.

Наприкінці проводиться аналіз малюнків, діти намагаються охарактеризувати та оцінити свої малюнки та малюнки інших дітей.


П'ятаченко Анастасія Сергіївна, вихователь, МКДОУ «Бутурлінівський дитячий садок №5»

Цілі: вчити дітей відображати в малюнку враження від золотої осені.

Закріплювати вміння малювати листяні дерева , передаючи характерні особливостібудови стовбура та крони, кольору. Використовувати різні прийоми роботи з пензлем (Усім ворсом і кінцем). Розвивати творчість.

Попередня робота. Розгляд дерев, збирання листя та плодів. Знайомство з репродукціями картин І. І. Левітана, В. Васнєцова.

Матеріали. Аркуші паперу білого кольору, гуашові фарби, пензлі, баночки з водою, серветки. Репродукція картини І. Левітана "Березовий гай".

  1. Введення у тему.

Вихователь. Діти, послухайте загадку, відгадка якої підкаже вам тему нашої бесіди.

Прийшла без фарб і без пензля

І перефарбувала все листя

Діти:. (осінь)

Вихователь. Які враження залишилися після прогулянки? Які емоції, почуття ви відчули від побаченого?

Які зміни у природі виникли з приходом осені?

Діти. (Похолодало, йдуть дощі, птахи відлітають, жовтіють і падають листя).

Вихователь. Правильно, хлопці. Повіяв вітер, листя опадає з дерев. Як називається ця пора осені?

Діти. (Листопад.)

Вихователь. Діти, подивимося картину І. Левітана "Березовий гай". Багато відомих художників – як Шишкін, Левітан, Васнєцов любили малювати природу. Вони вибирали дуже гарні місця, милувалися самі і з нами поділилися своєю радістю, намалювавши красиві картини.

Вони довго - довго вчилися і щодня багато малювали. Але навіть справжні художники не одразу навчилися малювати.

Вихователь. Яку пору року зобразив митець? (золота осінь ) .

Чому осіньв цей час називають золотий? (Тому що жовте листясхожі на золото, коли сяють осіннє сонце.)

Фізкультхвилинка.

Листочки, листочки за вітром летять

І діток під ніжками тихо шарудять.

(Біг на місці на шкарпетках, помахи руками)

І плавно гойдаючись, ведуть хоровод.

І вітер осінній їм пісню співає.

(Плавні похитування корпусом та руками, піднятими вгору, вправо – вліво.)

Ось і ми сьогодні з вами спробуємо передати ті враження, що ми з вами побачили на прогулянці.

Вихователь. Порівняємо, чим дерева схожі і чим відрізняються один від одного.

Діти. (За формою та товщиною стовбура, формою крона, забарвленням).

Вихователь. Стовбур будемо малювати всім ворсом кисті, а гілки – кінчиком,

А тепер намалюйте кожен свою картину « золота осінь» .

Після закінчення роботи розглянути з дітьми малюнки, запропонувати вибрати найвиразніші.

Конспект заняття з малювання «Золота осінь» старшій групі.

Склала: Вихователь Шегурова Тетяна Миколаївна.Програмні завдання: 1. Виховувати інтерес до осінніх явищ природи, емоційну чуйність на красу осені. 2. Розвивати почуття композиції, сприйняття кольору. 3. Продовжувати вчити дітей відбивати малюнку осінні враження, малювати різноманітні форми дерев, великі, маленькі, високі, стрункі, продовжувати зображати листя. 4. Закріпити прийоми роботи пензлем (кінцем пензля всім ворсом). 5. Правильно розміщувати сюжет на папері. 6.Розвивати у дітей естетичне сприйняття, любов до природи.
Матеріали та обладнання: папір акварельний формату А 4, акварельні фарби, пензля № 1, №4, серветка, непроливайка.

Попередня робота педагога: читання віршів, розповідь про осінь, підбір ілюстрації до заняття, картин про осінь, бесіда, спостереження на прогулянці, написання конспекту, підготовка матеріалу до заняття.

Хід заняття:

Сьогодні у нас незвичайне заняття ми вирушаємо з вами у незвичайну подорож до художньої галереї, де розглянемо твори російських художників на тему "Золота осінь". Показ картин російських художників на тему "Золота осінь"

Вихователь: Хлопці! Скажіть, будь ласка, яка пора року зображена на картинах?Діти: Осінь
Вихователь: Правильно осінь.
Вихователь : Хлопці! Яка осінь буває?
Діти: Холодна, дощова, похмура, золота, сонячна.
Вихователь: Хто знає, чому осінь називають золотою?
Золоте листя, золоті дерева.

Діти: тому що восени все листя на деревах, чагарниках стає жовтим і тому все здається золотим.

На землі всюди лежить жовте, помаранчеве листя – як золотий килим.

Вихователь: ще хлопці, коли йде дощ на листочках бувають краплі і коли вони блищать, листя здається золотим,

Хлопці, а ви знаєте, як називається осіннє явище, коли з дерев опадає листя?
Діти:
- Це листопад.
Вихователь:
- Правильно. А чому дерева скидають листя восени? (Стає холодно, взимку гілочкам буде важко тримати листя і сніг, взимку дерево спить, відпочиває). Дереву ніхто не каже, коли треба скидати листя. Але ось наближається осінь – і листя на деревах змінює свій зелений колір на жовтий або червоний і опадає. Це відбувається тому, що вода замерзає і припиняє надходити у гілочки та листя. Дерево засинає на зиму.
Листя опадає восени з усіх дерев. Вітром їх розносить вулицями та парками. Наступного року на деревах з'являються нові листочки.
Послухайте вірш, який називається «Листопад».
Опалого листя розмова ледве чутна:
- Ми з кленів…
- Ми з яблунь.
- Ми з в'язів…
- Ми з вишень…
- З осинки…
- З черемхи...
- З дуба…
- З берези…
Скрізь листопад:
На порозі морози!
Ю. Капотов
Вихователь:
- Восени листя на деревах стає не тільки жовтим, а й червоним, помаранчевим, коричневим і навіть фіолетовим. Колір листя залежить від того, яка погода стоїть: чим сонячні осінні дні, тим яскравіше фарба. Багато митців дуже люблять малювати осінню природу саме через це різнобарв'я. Сьогодні я хочу запропонувати до вашої уваги репродукції російських художників. Сама назва картин говорить про те, яку пору року зобразили на ній художники.
Дивлячись на ці картини і спостерігаючи за природою на прогулянці, ми з вами можемо переконатися в тому, що осінь – сама вигадує вбрання деревам, чагарникам, всій природі, ніби влаштовує конкурс, у кого листя яскравіше та красивіше. Хочеться милуватися ними щодня.
Як прикро.
Осінь довгим тонким пензлем
Перефарбовує листя.
Червоний, жовтий, золотий –
Як гарний ти, листок кольоровий!
А вітер щоки товсті
Надув, надув, надув.
І на дерева строкаті
Подув, подув, подув!
Червоний, жовтий, золотий.
Облетів весь лист кольоровий!
І. Михайлова Вихователь: Зараз візьмемо до рук кисті давайте потренуємося.

Стовбур дерева малюємо зверху донизу, до низу дерево потовщується. До кінця травички її малюємо, щоб дерево у нас у повітрі не висіло, гілочки на дереві малюємо кінцем кисті, вони тягнуться до сонця. Вихователь: яку фарбу беремо, щоб намалювати дерево? Діти: коричневий. Вихователь: коли малюватимемо листя, пензель прикладаємо всім ворсом. Вихователь: Яку фарбу беремо, щоб намалювати листя? Діти зелені, жовті, помаранчеві, червоні.

Вихователь: приступаємо до роботи.

Під час заняття вихователь звертає увагу на тих дітей, у кого не виходить. Підбадьорює. Допомагає.

1 . Малюємо небо. Використовуємо пензель номер 4. Величезними мазками наносимо блакитну фарбу з ліворуч, напрямок мазка не міняємо.

2 . Другий колір — жовтий. Нагадуємо дітям напрямок мазка зліва направо.

3. На наступному етапі нашої роботи необхідно нанести ще два кольори це помаранчевий і коричневий. Нагадуємо дітям напрямок мазка не змінюємо зліва направо. Чекаємо кілька хвилин, коли фарба висохне.

4. На наступному етапі роботи малюємо дерева пензель номер 1.

5. Малюємо листя різного кольору, жовті, зелені, оранжеві, червоні. (Листопад).

Вихователь збирає всі роботи і влаштовує вернісаж з дитячих робіт. Бачите, хлопці, які чудові картини ви отримали ви були справжніми художниками.

Вихователь : Що ми з вами малювали
Діти : Золота осінь.

Вихователь: Вам подобаються Ваші роботи? Діти: так.
Давайте поплескаємо самі собі.
Молодці!

Ціль: розвиток творчості дітей засобами нетрадиційних технік малювання.

1. Закріпити нетрадиційні технікималювання: розмивання акварельної плями; друкування листя поролоном;

2. Розвивати творчу уяву, зорову увагу;

3. Збагачення словникового запасу на тему: «Осінь», освіту прикметників на тему;

4. Розвивати дрібну моторикурук;

5. Виховувати емоційну чуйність, уміння бачити і розуміти красу природи, формувати естетичні почуття.

Завантажити:


Попередній перегляд:

МБДОУ №33 «Незабудка» Дитячий садоккомпенсуючого виду» м. Калуги.

Осінь золота

(безпосередня освітня область

«Художня творчість»)

Підготувала та провела

Вихователь

1 кваліфікаційної

Іванова Є. М.

2012 Калуга

Ціль: розвиток творчості дітей засобами нетрадиційних технік малювання.

Завдання:

  1. Закріпити нетрадиційну техніку малювання: розмивання акварельного плями; друкування листя поролоном;
  2. Розвивати творчу уяву, зорову увагу;
  3. Збагачення словникового запасу на тему: «Осінь», освіта прикметників на тему;
  4. Розвивати дрібну моторику рук;
  5. Виховувати емоційну чуйність, уміння бачити та розуміти красу природи, формувати естетичні почуття.

Попередня робота: бесіда з дітьми про осінь та осінні явища, розгляд картин відомих художників: І.Левітана «Золота осінь», «Осінній день. Сокільники», А. Степанова «Журавлі летять»; читання віршів про осінь.

Матеріали: музика Г.Свиридова «Пори року», акварельна фарба, акварельний папір формат А 4, трафарети листя, шматочки поролону, кисті №9, №4, підставки під кисті, серветки у великій кількості, баночки з водою.

Хід.

Організаційний момент.

Звучить музика Г.Свиридова «Пори року», діти збираються біля вихователя. « У золотій кареті, що з конем грайливим,

Проскакала осінь лісами та нивами,

Добра чарівниця все переінакшила,

Яскраво-жовтим кольором землю прикрасила,

У небі сонце світить, диву дивується,

Все навколо іскриться, все переливається»

Вихователь дістає жовто-червоний кленовий лист і запитує дітей: «Як ви думаєте, чому в мене в руках опинився цей лист»?

Діти: настала осінь, почала розфарбовувати дерева у яскраво-червоні, жовті кольори.

Вихователь: А ви знаєте, як називається осіннє явище, коли опадає листя?

Діти: Це листопад!

Пальчикова гімнастика. "Осінні листочки".

Вітер лісом літав, Плавні, хвилеподібні

Вітер листочки вважав: рухи долонями.

Ось дубовий, Загинають по одному пальчику на обох руках

Ось кленовий, загинають по одному пальчику на обох руках.

Ось дубовий,

Ось горобиновий різьблений,

Ось із берізки золотий.

Ось останній лист із осинки, Спокійно укладають долоні на стіл.

Вітер кинув на стежки.

Вихователь: А яке листя опадає?

Діти: Опадає жовте, червоне, зелене, золоте листя.

Вихователь: А чому дерево скидає листя восени?

Діти: Стає холодно, взимку гілкам важко триматиме листя і сніг; взимку дерево відпочиває.

Вихователь: Восени листя на деревах стає не тільки жовтим, а й червоним, помаранчевим, коричневим. Колір листя залежить від того, яка погода стоїть: чим сонячні осінні дні, тим яскравіше забарвлення. Багато художників дуже люблять малювати осінню природу через це різнобарв'я. Небо буває блакитним, прозорим, по ньому пливуть білі хмари, наче посилаючи прощальний привіт літа. Восени небо буде похмурим, темним, дощовим.

Сьогодні ми з вами теж перетворимося на художників, і намалюємо нашу осінь незвичайними прийомами.

Фізкультхвилинка. "Листики".

Ми листя осіннє, Діти похитують листочками в руках над головою.

На гілках ми сидимо.

Дме вітер – полетіли, Біг у різних напрямках.

Ми летіли, ми летіли.

І на землю тихо сіли. Присідають, встають, піднімають руки з листочками

Вітер знову набіг нагору і похитують ними.

І листочки все підняв.

Закружляли, полетіли Біг у різних напрямках.

І на землю тихо сіли. Повертаються на свої місця.

Практична частина.

Ми малюватимемо небо, розмиваючи акварельну фарбу, а листя друкуватимемо поролоном.

Пояснення вихователя із показом.

Алгоритм виконання.

  1. Змішайте достатню кількість синьої акварельної фарби та нанесіть барвисту смугу вздовж верхнього краю паперового листа;
  2. Перед тим, як вона висохне, намалюйте прямо під нею ще одну синю смугу. Накладайте фарбу швидко, так, щоб лінії заходили одна на одну;
  3. Продовжуйте розфарбовувати до нижньої частини листа.
  4. Тепер видаліть із неба трохи фарби так, щоб вийшло зображення хмари. Нехай папір підсохне. Кисть щоразу витирайте. паперовою серветкою.
  5. Після того як акварель висохне, змішайте ще трохи темно-синьої фарби і нанесіть її по нижньому краю хмар - вийдуть тіні.
  6. Намалюйте стовбури дерев. Коли вони висохнуть, вмочіть поролон у фарбу та нанесіть відбиток на папір. Для зміни кольору беруться інші фарби та поролон.

Заключна частина.

Наприкінці проводиться аналіз малюнків, діти намагаються охарактеризувати та оцінити свої малюнки та малюнки інших дітей.

Хороводна гра «Лети, листок, до мене в кузовок».

Вибраний ведучий виходить на середину кола з кошиком і каже: «Клиновий листок, лети в мій кузовок». Діти, у яких у руках листочки клена, підбігають і кладуть їх у кошик. Водить той, хто першим без помилки опустив свій листок у кошик.

Осінь у гості до нас прийшла, Діти беруться за руки та йдуть по колу.

Дощ та вітер принесла.

Вітер дме, задує, Піднімають руки вгору і хитають ними

З гілочок листя здуває. з боку убік.

Листя на вітрі кружляє, Розбігаються в різні боки,

Кружляють і присідають.

І під ноги нам лягають.

Ну, а ми гуляти підемо, Знову збираються до гуртка.

І листочки зберемо.


Конспект заняття з малювання «Золота осінь» у старшій групі.

Склала: Вихователь Строкова Тетяна Валеріївна
Програмні завдання: 1. Виховувати інтерес до осінніх явищ природи, емоційну чуйність на красу осені. 2. Розвивати почуття композиції, сприйняття кольору. 3. Продовжувати вчити дітей відбивати малюнку осінні враження, малювати різноманітні форми дерев, великі, маленькі, високі, стрункі, продовжувати зображати листя. 4. Закріпити прийоми роботи пензлем (кінцем пензля всім ворсом). 5. Правильно розміщувати сюжет на папері. 6.Розвивати у дітей естетичне сприйняття, любов до природи.
Матеріали та обладнання:папір акварельний формату А4, акварельні фарби, пензлі №1, №4, серветка, непроливайка.

Попередня робота педагога:читання віршів, розповідь про осінь, підбір ілюстрації до заняття, картин про осінь, бесіда, спостереження на прогулянці, написання конспекту, підготовка матеріалу до заняття.

Хід заняття:

Сьогодні у нас незвичайне заняття ми вирушаємо з вами у незвичайну подорож до художньої галереї, де розглянемо твори російських художників на тему "Золота осінь". Показ картин російських художників на тему "Золота осінь"


Вихователь:Хлопці! Скажіть, будь ласка, яка пора року зображена на картинах? Діти:Осінь
Вихователь:Правильно осінь.
Вихователь: Хлопці! Яка осінь буває?
Діти:Холодна, дощова, похмура, золота, сонячна.
Вихователь:Хто знає, чому осінь називають золотою?
Золоте листя, золоті дерева.

Діти:тому що восени все листя на деревах, чагарниках стає жовтим і тому все здається золотим.

На землі всюди лежить жовте, помаранчеве листя – як золотий килим.

Вихователь:ще хлопці, коли йде дощ на листочках бувають краплі і коли вони блищать, листя здається золотим,

Хлопці, а ви знаєте, як називається осіннє явище, коли з дерев опадає листя?
Діти:
- Це листопад.
Вихователь:
- Правильно. А чому дерева скидають листя восени? (Стає холодно, взимку гілочкам буде важко тримати листя і сніг, взимку дерево спить, відпочиває).
Дереву ніхто не каже, коли треба скидати листя. Але ось наближається осінь – і листя на деревах змінює свій зелений колір на жовтий або червоний і опадає. Це відбувається тому, що вода замерзає і припиняє надходити у гілочки та листя. Дерево засинає на зиму.

Листя опадає восени з усіх дерев. Вітром їх розносить вулицями та парками. Наступного року на деревах з'являються нові листочки.
Послухайте вірш, який називається «Листопад».
Опалого листя розмова ледве чутна:
- Ми з кленів…
- Ми з яблунь.
- Ми з в'язів…
- Ми з вишень…
- З осинки…
- З черемхи...
- З дуба…
- З берези…
Скрізь листопад:
На порозі морози!
Ю. Капотов
Вихователь:
- Восени листя на деревах стає не тільки жовтим, а й червоним, помаранчевим, коричневим і навіть фіолетовим. Колір листя залежить від того, яка стоїть погода: що сонячні осінні дні, то яскравіша фарба. Багато митців дуже люблять малювати осінню природу саме через це різнобарв'я. Сьогодні я хочу запропонувати до вашої уваги репродукції російських художників. Сама назва картин говорить про те, яку пору року зобразили на ній художники.
Дивлячись на ці картини та спостерігаючи за природою на прогулянці, ми з вами можемо переконатися в тому, що осінь – сама вигадує вбрання деревам, чагарникам, усій природі, ніби влаштовує конкурс, у кого листя яскравіше та красивіше. Хочеться милуватися ними щодня.
Як прикро.
Осінь довгим тонким пензлем
Перефарбовує листя.
Червоний, жовтий, золотий –
Як гарний ти, листок кольоровий!
А вітер щоки товсті
Надув, надув, надув.
І на дерева строкаті
Подув, подув, подув!
Червоний, жовтий, золотий.
Облетів весь лист кольоровий!
І. Михайлова
Вихователь:Зараз візьмемо до рук кисті давайте потренеруємося.

Стовбур дерева малюємо зверху донизу, до низу дерево потовщується. До кінця травички її малюємо, щоб дерево у нас у повітрі не висіло, гілочки на дереві малюємо кінцем кисті, вони тягнуться до сонця. Вихователь: яку фарбу беремо щоб намалювати дерево? Діти: коричневу. Вихователь: коли малюватимемо листя, пензель прикладаємо всім ворсом. Вихователь: Яку фарбу беремо щоб намалювати листя? Діти: зелені, жовті, помаранчеві, червоні.

Вихователь:приступаємо до роботи.

Під час заняття вихователь звертає увагу на тих дітей, у кого не виходить. Підбадьорює. Допомагає.


1 . Малюємо небо. Використовуємо пензель номер 4 . Величезними мазками наносимо блакитну фарбу зліва направо, напрямок мазка не міняємо.


2 . Другий колір — жовтий. Нагадуємо дітям напрямок мазка зліва направо.


3. На наступному етапі нашої роботи необхідно нанести ще два кольори це помаранчевий і коричневий. Нагадуємо дітям напрямок мазка не міняємо зліва праворуч. Чекаємо кілька хвилин, коли фарба висохне.


4. На наступному етапі роботи малюємо дерева пензель номер 1.


5. Малюємо листя різного кольору, жовті, зелені, оранжеві, червоні. (Листопад).

Вихователь збирає всі роботи і влаштовує вернісаж з дитячих робіт. Бачите, хлопці, які чудові картини ви отримали ви були справжніми художниками.


Вихователь: Що ми з вами малювали
Діти: Золота осінь.
Вихователь:Вам подобаються Ваші роботи? Діти: так.
Давайте поплескаємо самі собі.