Презентація 2 кл література розвинених країн. Урок літературного читання "література розвинених країн"

Цілі:запровадити учнів у новий розділ; розвивати навички промовистого читання, пам'ять, увагу, уяву, інтерес до зарубіжної літератури.

Заплановані результати: учні повинні вміти прогнозувати зміст розділу; обирати книгу для самостійного читання; читати вголос із поступовим переходом на читання про себе; сприймати на слух художній твір.

Устаткування: виставка книг на тему; аудіозапис пісні М. Пляцковського «Казки гуляють світом»; картки (текст для мовної розминки, завдання).

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

- Прочитайте вірш спокійно, чітко промовляючи слова.

Казки гуляють світом

Казки гуляють світом,

Ніч запрягаючи у карету.

Казки живуть на галявинах,

Бродять по зорі в туманах.

А принц Білосніжку полюбить,

А жадібність Кощія загубить...

Нехай Зло на витівки хитро,

Але все ж таки перемагає Добро!

Світ, осяявши чудесами.

Казки летять над лісами.

На підвіконня сідають,

У вікна, як у річки, дивляться.

А Попелюшку виручить фея,

Не стане Горинича-змія...

Нехай Зло на витівки хитро.

Але все ж таки перемагає Добро!

Казки зі мною всюди,

Їх ніколи не забуду.

Варто зімкнути мені вії.

Вмить Сивка-Бурка насниться.

А місяць засвітить ясний

В очах Василіси Прекрасної.

Нехай Зло на витівки хитро,

Але все ж таки перемагає Добро!

- Прочитайте виразно.

— На ці вірші написано пісню. Спробуємо її заспівати.

ІІІ. Постановка цілей уроку

— Про що цей вірш?

— З яких казок ці герої? (Учитель пише назви на дошці.)

— Чи зможете розділити ці казки на дві групи? Спробуйте це зробити.

(Можливо, учні здогадаються, що в тексті згадуються герої російських та зарубіжних казок. Якщо ні, то вчитель підведе їх до цієї відповіді протягом уроку.)

- Розшифруйте, що тут написано.

HAPTC ХИНЖЕБУРАЗ АРУТАРЕТИЛ

- У нас вийшло... Прочитайте самі, що вийшло. («Література зарубіжних країн».)

— Так називається новий розділ, який ми сьогодні починаємо вивчати. Як ви знаєте назву?

IV. Робота на тему уроку

1. Прогнозування змісту розділу

— Як ви вважаєте, з чим ми познайомимося в цьому розділі?

— Чого ми навчимося?

— Чому вчитимемося? (Припущення дітей.)

— Перевіримо, чи ваші припущення вірні, прочитавши про це на с. 169 підручників.

(Учні читають, із чим познайомляться, чого навчаться і чого навчатимуться.)

— Які країни згадуються у тексті? (Англія, Франція, Америка)

— З якої країни казкар Ганс Християн Андерсен? (З Данії.)

— Хто написав казку «Попелюшка»? (Шарль Перо.)

— Хто перекладав англійські народні пісеньки та загадки з книги «Рифми Матінки Гуски»? (Корній Чуковський, Самуїл Маршак.)

V. Фізкультхвилинка

Раз, два — стоїть ракета,

Три, чотири - літак.

Раз, два — бавовна в долоні,

А потім за кожен рахунок.

Один два три чотири -

Руки вищі, плечі ширші.

Один два три чотири -

І на місці були схожі.

VI. Продовження роботи на тему уроку

1. Робота з ілюстраціями

- Нас. 171 розгляньте ілюстрації.

— Що переплутав митець? Як має бути насправді?

— Згадайте, хто написав ці казки та як вони називаються. Розкажіть про них. (Учні виконують завдання.)

Шарль Перро "Червона Шапочка".

Брати Грімм "Бременські музиканти".

Шарль Перро "Кіт у чоботях".

Г.Х. Андерсен "Дюймовочка".

Г.Х. Андерсен "Принцеса на горошині". 2. Робота за картками

(Учні, отримавши картки, деякий час готуються до читання. Потім кожен виразно читає текст, а після читання клас називає його казкового героя.)

Картка 1

Дюймовочка

Крихітна дівчинка,

Я зійшла з квітки.

Життя здавалося дивним

У червоних пелюстках.

Тільки душу ніжну

Зачинили в темряву.

Звірі злі, жадібні,

Вам вона до чого?

Мені б на небо синє

Хоч раз подивитися.

Попрощатися із сонечком

І навічно заснути.

Чую: у небі дзвінка

Пісенька твоя.

Ластівка рідна!

Ти знайшла мене.

Картка 2

Незнайка

Я - Незнайка-шалунишка,

Знаменитий коротун.

Мені вчитися ні до чого.

Без навчання все зрозумію!

Картка 3

Оловяний солдатик

Стійкий маленький солдатик,

Він стоїть, як акробатик,

На єдиній нозі

В олов'яному чоботі.

Стійкий, маленький, прямий,

Все знесе він як герой.

Від долі не втече,

У жаркому полум'ї згорить.

Картка 4

Лускунчик

Хоробрий Лускунчик солдатів покличе.

Військо солдатів він у бій поведе.

- Вперед, моє військо! Швидше та сміливіше!

Мишиних не треба нам злих королів!

Картка 5

Нільс

Маленький хлопчик летів на гусі.

Зачарував його гном.

Але пророцтва виконаються всі,

Чи стане він колишнім потом.

Картка 6

Карлсон

Що повісили носи,

Засумували, малеча?

Я пропелер заведу.

Прямо з даху до вас прийду.

Плюшки де, варення, торт?

Карлсон живо все змете.

А потім пустувати, за мною!

Я страшенно заводний!

Картка 7

Фрекен Бок

Я була домоправителькою

І вела справи всерйоз.

А тепер домомучителька:

Водять мене за ніс!

Картка 8

Русалонька

Ніжна дівчинка з риб'ячим хвостом.

Піною морською стане потім.

Все втратить, кохання не зрадивши,

Життя за неї віддавши.

VII. Рефлексія

— Виберіть та продовжіть будь-яку пропозицію.

На сьогоднішньому уроці я дізнався...

На цьому уроці я б похвалив себе за...

Після уроку мені захотілося...

Сьогодні я зумів...

VIII. Підбиття підсумків уроку

— Який поділ ми почали вивчати на уроці?

Домашнє завдання

Зробити добірку книг на тему розділу. Зуміти розповісти про одну із книг.

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Проект Література розвинених країн Проект виконала: Белякова Олександра, 2 «В» клас Керівник: Колганова Олена Володимирівна Консультант: Белякова Н.А.

Мета проекту: формування читацького кругозору та набуття досвіду самостійної читацької діяльності, розвиток моральних почуттів, поваги до культури народів зарубіжних країн, розвиток моральних почуттів Завдання проекту: - знати авторів казок та віршів зарубіжних письменників; - впізнавати героїв творів, розповідати про них; - Знаходити потрібні твори у бібліотеках

Зарубіжні казки Шарль Перро

У гості до бабусі пішла, Пироги понесла їй. Сірий Вовк за нею стежив, обдурив і проковтнув.

У Попелюшки з ніжки впала випадково. Була не простою вона А кришталевою.

Джанні Родарі

Він в Італії народився, Він своєю родиною пишався. Він не просто хлопчик-цибуля, Він надійний, вірний друг.

Брати Грімм

Вона була подружкою гномів. І вам, звичайно ж, знайома.

Астрід Ліндгрен

Разом із Карлсоном Стрибав з дахів Шалунишка наш...

Карло Коллоді

Батько мав хлопчик дивний. Незвичайний – дерев'яний. Але любив тата сина. Що за дивна Людина дерев'яна На землі та під водою Шукає ключик золотий? Усюди ніс суєт він довгий. Хто ж це?..


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Урок "Казки зарубіжних письменників"

Урок літературного читання 3 клас "Казки зарубіжних письменників" - презентація до уроку. Літературне читання " початкова школаХХI століття" 3 клас. Презентація на весь урок.

Тест містить питання щодо творів зарубіжних письменників, передбачених УМК "Початкова школа XXI століття", ...

Подорож країнами світу та знайомство з фольклором зарубіжних країн

Цей урок допоможе розвивати навички виразного, швидкого читання, пам'ять, увагу, уяву; формувати інформаційну компетенцію; виховувати інтерес до культури іншого народу. ...

Конспекти уроків з літературного читання 2 клас УМК "Школа Росії". Розділ "Література зарубіжних країн"

Серія конспектів уроків з літературному читаннюУМК "Школа Росії" 2 клас по розділу "Література зарубіжних країн".

2 клас літературне читання "Школа Росії"

Урок 132 . Література розвинених країн
(Узагальнюючий урок)

Мета діяльності вчителя: створити умови для повторення та узагальнення пройденого матеріалу, перевірки ЗУН з вивчених тем.

Тип уроку: контроль та корекція знань.

Заплановані освітні результати:

Предметні: навчаться: оцінювати свою відповідь, планувати можливий варіант виправлення допущених помилок;отримають можливість навчитися: перевіряти себе, звіряючи свою відповідь із текстом; самостійно оцінювати свої можливості.

Метапредметні: пізнавальні: використовують найпростіші види аналізу тексту, опановують навички смислового читання тексту відповідно до цілей і завдань;регулятивні: формулюють та утримують навчальне завдання;комунікативні : висловлюють власну думку та позицію, будують монологічне висловлювання, використовують доступні мовні засоби передачі свого враження.

Особистісні: виявляють художньо-естетичний смак, естетичні потреби, цінності на основі досвіду прослуховування та заучування напам'ять творів художньої літератури.

м етоди та форми навчання: форми: фронтальна, індивідуальна;методи: словесний, наочний, практичний.

Освітні ресурси: http://narod.ru/disk/4374095001/literaturnoe_chtenie.rar.html

Обладнання: Інтерактивна дошка(Екран), комп'ютер, проектор; презентація; чорний ящик (горошина, клаптик мережі, веретено), костюми для дійових осіб(Дві корони, кокошник, картонний меч, маски вовка та мухи, чорна пов'язка на око, сережки з фольги).

хід уроку

I. Постановка теми, цілі уроку.

Сьогодні ми проведемо урок-узагальнення з казок зарубіжних письменників, виконаємо багато цікавих завдань, навіть спробуємо самі інсценувати казку.

ІІ. Робота на тему.

1. Дізнайся казку.

Діти читають уривок із казки, називають автора та назву казки.

«Принцесу помістили на кухні. З першого дня прислуга стала з неї грубо насміхатися. Проте помалу до неї звикли. До того ж, вона працювала дуже старанно, і господиня не дозволяла її ображати».(Шарль Перро "Осляча шкура".)

«Сестри дуже здивувалися. Але вони здивувалися ще більше, коли вона вийняла з кишені другий черевичок і одягла його на іншу ногу».(Шарль Перро "Попелюшка".)

«Підемо, півнику, з нами до міста Бремена і станемо там вуличними музикантами. Голос у тебе хороший, ти співатимеш і на балалайці гратиме, кіт співатиме і на скрипці гратиме, собака співатиме і в барабан битиме, а я співатимеш і на гітарі гратиме».(Брати Грімм "Бременські музиканти".)

«Перша фея наділила її красою, друга подарувала доброту, третя – розум. Три інші феї дали їй здібності чудово співати, танцювати та грати на всіх музичні інструменти. Несподівано серед загальних веселощів пролунав різкий сміх, і посеред зали виник чорний силует. Це була стара фея, зла й негарна, яку король та королева не запросили на свято».(Шарль Перро «Спляча красуня».)

«У саду протікала річка, а біля самого її берега було топке болото. Отут, у болотяній тині, й жила стара жаба зі своїм сином. Син був теж мокрий і потворний – точнісінько як і його мати, стара жаба».(Г.-Х. Андерсен "Дюймовочка".)

«Милий мій королю, ви мені наказали, щоб узяла я із собою з замку найдорожче та улюблене для мене; але нема для мене нічого дорожчого і милішого на світі тебе, – от я й взяла тебе разом із собою».(Брати Грімм «Розумна селянська дочка».)

2. Третій зайвий.

З трьох об'єктів до певної казки оберіть один зайвий і поясніть, чому.

3. Чорний ящик.

За допомогою цього предмета принц визначив, чи справжня принцеса чи ні.

Завдяки цьому предмету всі заснули на сто років.

Цим предметом укуталась дочка селянина, перш ніж прийти до короля.

4. Ілюстрація до казки.

Визначте по ілюстрації казку та автора.

"Синя борода", Ш. Перро.

"Розумна дочка селянська", Ш. Перро.

"Русалочка", Г.-Х. Андерсен.

"Кіт у чоботях", Ш. Перро.

"Бременські музиканти", брати Грімм.

«Спляча красуня», Ш. Перро.

"Принцеса на горошині", Г.-Х. Андерсен.

"Попелюшка", Ш. Перро.

5. Опорні слова.

За опорними словами діти визначають казку.

Фізкультхвилинка «Ми артисти».

Сьогодні ми слухатимемо казку про Івана-царевича. Але вам доведеться не лише слухати її, а й показувати. Виберемо виконавців. Отже, казка починається.

«Жили-були Цар та Цариця. Жили вони в коханні та злагоді. І була у них красуня, яку вони дуже любили. Звали її Царівна.

Царівна виходить, сідає поряд із батьками.

Цар і Цариця часто гладили Царівну по голові і ніколи не лаяли. А в Царівни був наречений Іван-царевич.

Виходить Іван і гордо походжає перед глядачами.

Був він юнак бравий, сильний та героїчний. Він часто приїжджав у гості до своєї нареченої верхи на Сірому Вовку.

Іван «верхом» на Сірому Вовку мчить до Царівни і сідає поряд.

Сяде, бувало, Іван-царевич поруч із Царівною, дивиться на неї – не надивиться. Візьме, бувало, Царівну за білі рученята, дивиться на неї – не надивиться. Часто Іван-царевич розповідав Царівні про свої подвиги – як він бився браво та героїчно. Розкаже і поїде верхи на Сірому Вовку.

Іван їде на Сірому Вовку.

Але одного разу увірвався до палацу до Царя і Цариці злий Соловей-розбійник зі своїми розбійниками.

З криком вривається банда розбійників та лякає присутніх.

Розбійники спочатку налякали всіх, а потім викрали Царівну – схопили її та потягли до дрімучого лісу.

Сцена викрадення.

Іван-царевич, ні про що не підозрюючи, прискакав на Сірому Вовку до палацу Царя, а там батьки ридають навзрид. Батьки все йому розповіли. Іван-царевич сів на Сірого Вовкаі поскакав до дрімучого лісу звільняти Царівну.

Скаче до трьох дерев.

Чи довго, чи коротко скакав Іван-царевич, нарешті побачив розбійників. Він безстрашно налетів на них. Розбійники злякалися та втекли. Потім Іван-царевич узяв Царівну за руку, сів разом з нею на Сірого Вовка і помчав до царського палацу. Цар та Царівна стали обіймати доньку, цілувати її. А Цар сказав: «Якщо ти врятував її, то одружись!» І влаштували вони бенкет на весь світ. Тут і казці кінець, а хто її поставив – молодець.

6. Кросворд.

Запитання:

1. Казка «Червона…»(Шапочка.)

2. До якого міста вирушили осел, півень, собака та кіт?(Бремен.)

3. Що втратила Попелюшка на балу?(Туфелька.)

4. Казка «Синя…»(Борода.)

5. Який предмет наказав король сховати від дочки?(Веретено.)

6. Який предмет знайшли у землі батько з дочкою, перекопуючи землю?(Ступка.)

7. Хто перехитрив людожера?(Кіт.)

8. Дорогоцінний метал, з якого було зроблено гусак.(Золото.)

9. Наречений Дюймовочки, який ненавидів Сонце.(Крот.)

10. Що поклали під перину принцесі?(Горошина.)

ІІІ. Підсумки уроку. Рефлексія.

Який розділ ви сьогодні вивчили?

З яким настроєм йдіть з уроку? Що найбільше сподобалося на уроці?

Продовжіть пропозицію:

Мені було цікаво…

Мені захотілось…

Я дізнався що…

У мене вийшло…

Домашнє завдання: виконати малюнок до казки, що сподобалася.

Урок з літературного читання

УМК «Школа Росії» 2 клас

Тема: Узагальнюючий урок у розділі

"Література зарубіжних країн"

Мета: узагальнити знання учнів, розвивати увагу, пам'ять, мислення, відпрацьовувати навички виразного читання,виховувати любов до літератури.

Хід уроку.

    Організаційний момент.

    Перевірка домашнього завдання.

Виразне читання казки"Принцеса на горошині"

ІІІ. Постановка мети уроку.

Сьогодні ми з вами закінчили вивчення останньої казки у цьому розділі. Як ви вважаєте, яка тема нашого сьогоднішнього уроку?

- Згадаймо, які казки ми прочитали?

- Яка казка вам сподобалася більше за інших? Чому?

IV . Всебічна перевірка знань

Клас ділитися на дві команди, всі ігри та конкурси можна проводити у вигляді естафет (діти по черзі виконують завдання).

Гра «Дізнайся казку».

За опорними словами відгадайте назву казки:

Дівчинка, жаба, ластівка, миша, кріт;(«Дюймовочка»)

Принц, горошина, принцеса; («Принцеса на горошині")

Дурень, старий, гусак, королівна; («Золотий гусак»)

Осел, собака, півень, кіт, розбійники; («Бременські музики")

Дівчинка, бабуся, вовк; («Червона Шапочка")

Брати, кіт, король, принцеса, людожер;(«Кіт у чоботях»)

Склади назву казки.

Складіть із цих слів назви казок.

музикантиКіт Дюймовочка

чоботигорошина гусак

принцесазолотий бременські

Допоможи, герою повернутися до своєї казки.

Слова записані на картках та безсистемно прикріплені до магнітної дошки. Два учні виходять до дошки та розставляють персонажі за своїми казками.

віслюкжабажук півеньластівка

собакарозбійники миша Кітдівчинка

(Осел, півень, кіт, собака, розбійники – Бременські музиканти; дівчинка, жаба, жук, миша, ластівка – Дюймовочка.)

Перевірочна робота.

Я скажу кілька тверджень, якщо твердження є вірним, записуйте 1, якщо ні, то 0:

Старий подарував дурню гусака.

Людожер перетворювався на жука.

Молодшому братові, з казки «Бременські музиканти», у спадок дістався млин.

Червона Шапочка несла бабусі пиріжок та горщик олії.

Бременські музиканти вигнали розбійників із дому.

У теплі краї Дюймовочка принесла синиця.

Дюймовочка з'явилася із квітки.

Кіт попросив у свого хазяїна чоботи.

Людоїд з'їв кота.

Дюймовочка вийшла заміж за крота.

V. Фізкультхвилинка.

VI . Продовження роботи на тему уроку.

Дайте відповідь на питання:

    Запам'ятавЧи ти назви казок, з якими познайомився в цьому розділі?

    Яка із прочитаних у підручнику казок зарубіжних письменників тобі сподобалася найбільше?

    Як ти вважаєш, ці казки народні чи авторські? Поясни свою думку.

    Чи можна назвати казки чарівними? Чому? Про що в них розповідається?

    Який урок дано добрим молодцяму кожній із прочитаних казок? Назви їхніх авторів.

    Кого і чому ми називаємо принцесою на горошині?

    Зказки якого автора пішов цей вислів?

    Який епізод із казки, що сподобалася, можна розіграти як сценку?

    Казкарі всього світу люблять розповідати про крихітних чоловічків, малесеньких хлопчиків і дівчаток. Чи ти знаєш такі казки? Розкажи їх.

    Мультфільм "Бременські музиканти" добре відомий усім хлопцям. Чи допомагає пісенька «Нічого на світі краще нема, ніж блукати, друзі, білим світом...»уявити

До якій казці підходять ці прислів'я?

Гарнийдруг – відрада для душі.

Красивий той, хто красиво робить.

Краса серця дорожче за красу обличчя.

V III . Підсумок уроку. Рефлексія.

Вам сподобався урок? Чим?

- Згадайте, які творими читали?

- Який твір особливо запам'ятався, став улюбленим? Чому?

- Які скоромовки та прислів'я запам'яталися

уявитигероїв казки? Чому вчить нас ця казка?

Чи знаєш ти про знаменитий кабачок Мафіна? Не суди про кавуна по кірці, а про людину по сукні.