Казково-билинний жанр. Чарівний світ казок

Урок ІЗО у 7 класі за програмою Б.М. Неменського у розділі "Великі теми життя" відведено вивчення казково-билинного жанру. Для ефективного засвоєння знань учням пропонується переглянути презентацію, в якій представлені роботи В.М. Васнєцова та І.Я. Білібіна виконані у казково-билинному жанрі.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Казково-билинний жанр «Чарівний світ казки»

Мета уроку: Вивчити художні роботиВ.Васнєцова, які забезпечують невичерпне джерело натхнення. Вивчити художні роботи І. Білібіна.

Завдання уроку: Долучити до спадщини вітчизняного мистецтва. Розвивати естетичне сприйняття явищ навколишньої дійсності, формування розуміння її краси та гармонії колірного багатства. Розвиток відчуття кольору, фантазії.

Віктор Михайлович Васнєцов 1848 – 1926

Кощій Безсмертний

Килим літак

Оленка

Богатирі

Іван-царевич на Сірому вовку

Іван Якович Білібін 1876 - 1942

Баба Яга ілюстрація до казки «Василиса Прекрасна»

«Тут я кинулась тікати, дід за мною, за косу хвать!» Ілюстрація до «Казки про дерев'яного царевича»

«Тут з веселою душею попрощався він з Ягою» ілюстрація до «Казки про трьох царських дів і про Івашку, поповського сина»

Практичне завдання: зробити ілюстрацію до своєї улюбленої казки.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Цілі уроку: освітні: виявити жанрові особливості чарівної казки, значення образів Баби Яги, Івана-царевича у російському фольклорі, символічне значенняяблука, композиційні та мовні особи.

Урок-подорож у казку на тему: «Рух і сили»7клас. Посадив дідуся ріпку. Поки росла ріпка дідуся і вся його сім'я з Жучкою, Кіткою та М...

Урок літератури у 5 класі з творчості В.А. Жуковського із застосуванням різних педагогічних технологій.

Тема: А.С.Пушкін. «Казка про мертву царівну і про сім богатирів». Витоки казки. Протиставлення добрих і злих сил у казці.

Цілі уроку: -розкрити моральний змістказки А.С. Пушкіна, розглянути категорії добра і зла на прикладі цієї казки;-продовжити навчання елементам аналізу художнього тексту, вмінню порівняння...

Тест за казкою М.Є. Салтикова-Щедріна Як один мужик двох генералів прогодував, 7клас

Тест складається з 29 питань та перевіряє як фактологічне знання твору, так і знання літературознавчих понять.

Слайд 2

Що дізнаємось

Що таке казково-билинний (міфологічний) жанр. Познайомимося із картинами відомих художників, які працювали у казково-билинному (міфологічному) жанрі В. М. Васнєцов. Царівна – Несміяна.

Слайд 3

Казково-билинний (міфологічний) жанр

Казково-билинний (міфологічний) жанр - це жанр образотворчого мистецтва, що включає картини, написані на сюжети міфів, легенд, переказів, билин і казок. Жанр зародився у середньовічному мистецтві, коли давньогрецькі міфиперестали бути віруваннями, а стали літературними оповіданнями. М. Врубель Пан.

Слайд 4

Віктор Михайлович Васнєцов (1848 – 1926)

У розвитку російської культури дуже важлива роль У. М. Васнєцова. Його називають «співаком російської казки». Він написав багато картин на казкові та билинні сюжети. Вони справляють на глядача величезне враження. Давайте їх розглянемо. В. М. Васнєцов. Автопортрет.

Слайд 5

В. М. Васнєцов. Богатирі.

Яке почуття викликає картина?

Слайд 6

Витязь на роздоріжжі

Про що задумався витязь?

Слайд 7

Оленка

Чому сумує Оленка? Одне з кращих творівхудожника, що створює казковий образ сестрички Оленки. Темний ліс на другому плані, темна холодна водапідкреслюють смуток дівчини, її беззахисність

Слайд 8

Іван царевич на сірому вовку.

Крізь похмурий зловісний ліс мчить Сірий Вовк Івана – царевича з Василісою Прекрасною. Не просто ілюстрація до знайомої з дитинства казки, а й оповідь про дружбу і товариство, любов і вірність. Також картина сповнена оптимізму, адже навіть у такому похмурому лісі є ніжна квітуча яблунька.

Слайд 9

Баба Яга

  • Слайд 10

    Кощій Безсмертний

  • Слайд 11

    Килим літак

  • Слайд 12

    Царівна жаба

  • Слайд 13

    Снігуронька

  • Слайд 14

    Михайло Врубель (1856-1910)

    Врубель у всьому випереджав свій час. Він відкрив нові можливості кольору, навчився передавати обсяг з використанням численних граней, що ламаються. Це дозволило йому геніально написати своїх казкових героїв. М. Врубель. Автопортрет.

    Слайд 15

    М. А. Врубель. Демон.

    Який демон у Врубеля? Жорстокий, м'який, вільний, задумливий, ліричний, злісний, сильний, занурений, сумний, бунтуючий.

    Слайд 16

    Царівна – лебідь

    Який момент із казки зобразив художник? Гармонійне поєднання фантастичного і реального бачимо і в картині «Царівна-Лебідь». Композиція побудована таким чином, що створюється враження, ніби ми зазирнули у казковий світ, де раптово з'являється і ось-ось зникне чарівна дівчина-птах, що пливе до далекого таємничого берега. Останні промені сонця грають на ніжному оперенні, переливаючись райдужними фарбами.

    Слайд 17

    «Пан»

    У картині "Пан" грецький богперетворюється на російського дідька. Старий, зморшкуватий, з бездонними блакитними очима, вузлуватими, наче суччя, пальцями, він ніби виникає з замшелого пня. Фантастичне чаклунське забарвлення набуває характерного російського пейзажу - безмежні вологі луки, звивиста річечка, тонкі берізки, що застигли в тиші сутінків, що опускаються на землю, осяяні багрянцем рогатого місяця...

    Слайд 18

    Іван Якович Білібін (1876 -1942)

    Іван Якович Білібін – відомий російський графік-ілюстратор та театральний художник. "Білібінський стиль", характерний для його книжкових ілюстрацій, заснований на символах російської народної творчості. Ілюстрації І. Я. Білібіна до казок і билин відтворюють фантастичний і казковий світ.

    Слайд 19

    Ілюстрація до казки «Сестриця Оленка та братик Іванко»

    Зверніть увагу на орнамент по краю малюнка, взятий із народних орнаментів

    Слайд 20

    Ілюстрація до «Казки про золотого півника»

  • Слайд 21

    Ілюстрація до казки

    До якої казки зроблено ілюстрацію? Чому митець вибрав для цього малюнка таку рамку?

    Слайд 22

    ВасильєвКостянтин Олексійович

    Костянтин Олексійович Васильєв (1942-1976) – російський художник, творча спадщина якого налічує понад 400 творів живопису та графіки: портрети, пейзажі, сюрреалістичні композиції, картини билинного, міфологічного та батального жанрів. Незвичайне обдарування, багатий духовний світ та здобуту освіту дозволили Костянтину Васильєву залишити свій, ні з чим незрівнянний, слід у російському живописі. Його полотна легко впізнавані


    Казково-билинний жанр. (Міфологічний жанр) (Урок-міркування) Цілі: 1.Сформувати уявлення про казково билинному жанрі в живописі на прикладі творчості В. Васнєцова та І. Білібіна, М. Врубеля. 2.Воспитывать морально – естетичне ставлення до світу, любов та інтерес до мистецтва. 3 Розвивати навички пошукової роботи та колективного сприйняття, творче ставлення до виконання завдання. План уроку 1Беседа про особливості казково-билинного жанру. 2.Оповідання – повідомлення про життя та творчість І.Білібіна, В.Васнєцова, М.Врубеля. 3. Виконання тесту - завдання. 4. Підбиття підсумків та аналіз завдання.


    Від грецької (my thos) – переказ. Жанр образотворчого мистецтва, присвячений подіям і героям, про які розповідають міфи, легенди, перекази. Міфологічний жанр формується в епоху Відродження, коли античні легендидали найбагатші сюжети для картин С. Боттічеллі, Джорджоне, фресок Рафаеля.


    Васнєцов Віктор Михайлович (м.) (м.)Богатирі «Передання старовини глибокої»












    Білібін Іван Якович (м.) Є яскравим представником «модерну» у російській графіці, створив орнаментально – декоративний графічно виразний «білібінський стиль» книжкової ілюстрації, заснований на стилізації мотивів народного лубка, вишивок, різьблення по дереву






    Врубель Михайло Олександрович (р.) ...За морем царівна є, Що не можна око відповісти: Вдень світло боже затьмарює, Вночі землю освітлює Місяць під косою блищить, А в лобі зірка горить. А.С. Пушкін




    Тестове завдання 1. варіант Хто із братів Васнєцових створив картину «Богатирі»: Віктор чи Аполлінарій? За проектом якого російського художника виконано фасад будівлі Третьяковської галереї? Сидячий, що летить, переможений ... І все той самий персонаж одного й того ж художника, тільки картини різні. Назвіть художника та персонаж. 2. варіант Хто з братів Васнецових написав картини «Московський Кремль за Івана Каліти» та «Московський Кремль за Дмитра Донського»: Віктор чи Аполлінарій? У 1896 р. Павлу Михайловичу Третьякову надали високе звання «Почесний громадянин Москви». Який митець розписував цю грамоту? Назвіть російського художника, автора картини «Царівна Лебідь».





    Савина Галина Володимирівна

    Вчитель ІЗО

    «Берестянська ЗОШ» - філія МКОУ «Демошкінська ЗОШ»

    « Організація художньо-естетичної діяльності школярів під час уроків естетичного циклу»

    Робоча програмаз ІЗО 7 клас до УМКА. С. Пітерських, Г. Є. Гуров «Образотворче мистецтво 7-8 клас» за редакцією Б. М. Неменського.

    Урок образотворчого мистецтва "Казково-билинний жанр. Чарівний світ казки". 7-й клас

    Мета уроку:

    Освітня – сформувати уявлення про казково-билинний жанрна прикладі зображення ілюстрацій до казокВ.М. Васнєцова

    Виховна - виховувати любов до народного мистецтва,морально естетичне тахудожньо-естетичнеставлення до світу,любові дітей до творчості художників дитячої книги та інтересу до мистецтва.

    Розвиваюча - Розвивати загальний кругозір, пам'ять, мова,творче ставлення до виконання завдання

    Завдання :

    1.Освітня - сформувати уявлення про казково-билинному жанрі.

    2.Воспитательная - виховувати морально-естетичне ставлення до світу, любов та інтерес до мистецтва.

    3.Розвиваюча - розвивати навички пошукової роботи та колективного сприйняття, творче ставлення до виконання завдання.

    Обладнання та матеріали:

    1. Мультимедійний проектор; мультимедійна презентація до уроку

    2. Репродукції робіт ВМ.Васнєцова, за казками, а також книги з ілюстраціями.

    3. Художні матеріали: акварельні та гуашеві фарби, пензлі, кольорові олівці, баночки для води, палітра.

    4. На стендах, стінах, шафах – ілюстрації до російських народних казок: «Оленка», «Богатирі», «Іван Царевич на Сірий Вовк»
    5. На дошці слова «Казки! Хто не любив їх на Русі!

    Структура уроку засвоєння нових знань:

    Етапи уроку

    Дія вчителя

    Дія учнів

    Організаційний момент

    Здрастуйте хлопці! Перевірте готовність робочого місця. На столах у вас мають лежати:акварельні та гуашеві фарби, пензлі, кольорові олівці, баночки для води, палітра.

    Вітає вчителя!

    1 хв

    Повторення вивченого.

    Ми продовжуємо розглядати жанри живопису. Згадаймо всі жанри, які ви знаєте.

    Вчитель записує на дошці назву жанрів або зміцнює на дошку готові надруковані, якщо дітям важко - допомагає.

    Учніназивають жанри.

    - Міфологічний жанр

    Батальний жанр

    Побутовий жанр

    Краєвид

    Історичний жанр

    Натюрморт

    Анімалістичний жанр

    Портрет

    - Казково-билинний жанр

    Створення проблемної ситуації.

    А щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку, пропоную виконати невелике завдання. На картках дано визначення жанрів, які ми написали на дошці. Ваше завдання до кожного підібрати правильне визначення. Для цього беремо по одному завданню,і на дошці поєднуємо визначеннядо відповідного жанру.

    Вчитель роздає картки учням.

    (1лист) -Міфологічний жанр

    (2лист) -Батальний жанр

    (3лист) -Побутовий жанр

    (4лист) -Краєвид

    (5лист)-Історичний жанр

    (6лист) -Натюрморт

    (7лист) -Анімалістичний жанр

    (8лист) -Портрет

    Із завданням впоралися, але один жанрпропустили, назвіть його.

    Подумайте, яка тема нашого уроку?

    Правильно. Молодці! І останнє наше визначення.

    (9лист) -Казково - билинний жанр (Прикріплює визначення)

    1 ілюстрація міфів та переказів різних народів.

    2 зображення битв, військових подвигів, бойових дій

    3 зображення повсякденних сцен, особистого життялюдини

    4 зображення природи, довкілля, видів сільської місцевості та ін.

    5 зображення історичних подій та персонажів

    6 зображення неживих предметів(начиння, плоди, бита дичина, букети квітів, і т. д.)

    7 зображення тварин.

    8 зображення зовнішнього та внутрішнього вигляду людини або групи людей

    Діти називають.

    Формулюють тему уроку.

    Казково – билинний жанр.

    9 опис казок та билин

    Постановка мети уроку.

    Уявіть собі, якщо ви потрапили в незнайоме суспільство і для того, щоби якось звертатися до присутніх, що ви зробите?

    Правильно. І так запишемо, що ми маємо для того, щоб визначити мету нашого уроку.

    Вчитель робить записи на дошці.казково-билинний жанр», «В.М.Васнєцов», «Познайомитись».

    Давайте спробуємо на підставі цього сформулювати мету нашого уроку (у разі потреби вчитель допомагає).

    Записує тему уроків на дошці. Просить одного з учнів зачитати.

    Познайомимося.

    Учні формулюють мету уроку.

    Познайомитися з казково-билинним жанром у живопису з прикладу творчості В.М. Васнєцова.

    Актуалізація знань

    Слайд 1. – портрет художника В.М.Васнєцова.

    У вас на партах лежать книжки. Прочитайте інформацію про художникаВ.М. Васнєцове.

    (Один учень читає вголос, інші стежать за книгою).

    Слайд 2

    Звертаючись до теми уроку, дайте відповідь, які два ключові поняття тут прописані?

    Згадаймо, що таке казка, що таке билина?

    Вчитель виводить на слайді визначення понять «Казка» та «Билина». Просить дітей зачитати.

    Слайд 3.

    Слайд 4.

    Один із учнів зачитує вголос, інші стежать за текстом.

    Віктор Михайлович Васнєцов народився 1848 року 15 травня у селі зі смішною назвою Лоп'ял. Батько Васнейцова був священиком, як і його дід і прадід. Віктор Васнецов мав 5 братів, один з яких також став знаменитим художникам, Звали його Аполлінарій.
    Талант Васнєцовавиявився з дитинства, але вкрай невдале грошове становище у ній не залишило варіантів, як віддати Віктора у Вятское духовне училище 1858 року. Вже у 14-річному віці Віктор Васнєцов навчався у В'ятській духовній семінарії. Дітей священиків туди брали безплатно.

    Віктор Васнєцовпомер23 липня1926 року.

    Висловлюють ймовірні відповіді.

    Казка, билина.

    Діти читають.

    Казка – це чарівний світ, у який ми часто занурюємось. Ми відчуваємо почуття смутку, радості... Казка – це диво!

    Билини – це давньоруські епічні пісні-сказання, що оспівуванням подвигів богатирів відбивали історичні події 11 – 16 століть

    Фізкультхвилинка

    Зараз ми відвідаємо музей, де помилуємось ілюстраціями до казок. Для цього пройдемо до картин, що знаходяться у нашій імпровізованій галереї.

    - Подивіться на цю картину. На ній зображені три знамениті герої російських оповідей і билин – Добриня Микитович, Ілля Муромець та Альоша Попович.

    Переходимо до наступної репродукції. Тут ми бачимо Оленку, яка є ілюстрацією до казки «Сестриця Оленка і братик її Іванко».

    Наступна картина Віктора Васнєцова «Іван-царевич на Сірому вовку» є, мабуть, одним із найфольклорніших творів російського образотворчого мистецтва.

    Наша екскурсія закінчена. Пройдіть свої місця.

    Діти підводяться і підходять до картин.

    Учні слухають.

    Учнізаймають свої місця.

    Закріплення здобутих знань.

    Сьогодні на уроці ви будете художниками-ілюстраторами та розфарбуєте книжки - саморобки до дитячих казок та билин. Згадаймо їхню назву.

    Молодці!

    Зараз роздам розмальовки до казок. Ви їх складете навпіл, і у вас вийдуть книжки - саморобки, (показує наочно)

    які ви зможете подарувати своїм молодшим сестричкам та братикам.

    За бажанням, можете підписати текст до ілюстрацій.

    Вчитель консультує дітей за потреби.

    Слайд 5.

    Билін – «Добриня Микитович», «Ілля Муромець та Альоша Попович»

    Казки- «Сестриця Оленка і братик Іванко», «Іван царевичі сірий вовк»

    Діти приступають до виконання роботи.

    Домашнє завдання

    Запишіть завдання додому. Закінчити роботу у кольорі, яка буде оцінена на наступному уроці.

    А зараз візьміть до рук той смайлик, який відповідає вашому настрою на сьогоднішньому уроці.

    (Смайли лежать на портах заздалегідь)

    Записують завдання у щоденник.

    Рефлексія (підбиття підсумків заняття)

    На закінчення уроку згадаємо, з якою темою познайомилися на сьогоднішньому уроці.

    Правильно, молодці!

    І повернімося до мети нашого уроку.

    Чи досягли ви цілі уроку?

    Що нового ви собі дізналися?

    У чому полягала ваша практична робота!

    Дякую всім за урок, до побачення!

    Слайд 6.

    (Кожен прибирає своє робоче місце).

    Казково – билинний жанр.

    - Познайомитись із казково-билинним жанром у живописі на прикладі творчості

    В.М. Васнєцова.

    Учнівідповідають.

    Розфарбувати ілюстрації та виконати книжки-саморобки для малюків.

    Додатковий матеріалдо уроку:

    1. Епіграф.

    «Казки! Хто не любив їх на Русі!

    2. Жанри.

    Міфологічний жанр

    Батальний жанр

    Побутовий жанр

    Краєвид

    3. Мало що зрозумів, треба ще попрацювати

    «Тема: «Казково-билинний жанр. Чарівний світ казки». Клас: 7.Мета: на прикладі творчості В.Васнєцова та І.Білібіна розглянути -казково билинний жанр...»

    Тема: «Казково-билинний жанр. Чарівний світ казки».

    Клас: 7.Мета: на прикладі творчості В.Васнецова та І.Білібіна розглянути -казково билинний жанр у живописі; виконати образ російського богатиря.

    Завдання:

    1.Освітня-сформувати уявлення про казково-билинному жанрі.

    2.Воспитательная- виховувати морально-естетичне ставлення до світу, любов та інтерес до мистецтва.

    3.Развивающая- розвивати навички пошукової роботи та колективного сприйняття, творче ставлення до виконання завдання.

    Обладнання та матеріали:

    1. Репродукції робіт І. Білібіна та В.Васнєцова, за казками, а також книг з ілюстраціями.

    2. Художні матеріали: папір, акварельні та гуашеві фарби, пензлі, кольорові олівці та ручки, баночка, палітра.

    План:

    Організаційний момент – 1 хв.

    Вступна розмова – 1 хв.

    Повідомлення теми та мети уроку.

    Пояснення нового матеріалу – 13 хв.

    Творчість І. Білібіна

    Творчість В. Васнєцова

    Мікроітог.

    Практична частина – 25 хв.

    Інструктаж;

    С/р учнів.

    Підбиття підсумків уроку – 4 хв.

    Аналіз робіт та виставлення оцінок.

    Організаційне завершення уроку – 1 хв.

    Прибирання робочих місць.

    Хід уроку

    Структура уроку Зміст уроку



    1.Організаційний момент:

    Привітання та готовність до уроку.

    2.Вступна бесіда:

    Повідомлення теми та мети уроку

    3.Пояснення нового матеріалу.

    Творчість В.Васнєцова;

    Творчість І. Білібіна;

    Мікроітог.

    4.практична частина:

    Інструктаж;

    С/р учнів.

    5.Підведення підсумків уроку:

    Аналіз робіт та виставлення оцінок

    6. Організаційне завершення уроку. Здрастуйте хлопці! Сідайте! Перш ніж розпочати наш сьогоднішній урок, перевірте свою готовність до уроку, на столах у вас повинні лежати: папір(альбом), фарби, пензлі, палітра та баночка.

    Від того, як уважно ви будите мене на уроці, залежатиме успіх вашої роботи.

    Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про особливий жанр – жанр казки та билини. І тема уроку звучить так, “Казково-милинний жанр. Чарівний світ казки. Мета сьогоднішнього уроку: познайомитись із казково-билинним жанром у живописі на прикладі творчості

    В. Васнєцова та І. Білібіна. І зараз ми з вами вирушимо в подорож, у Тридев'яте царство до Тридесятої держави і не одні, а разом із художниками-казкарями.

    І першого, кого ми розглянемо, це Віктор Михайлович Васнєцов.

    Віктор Михайлович Васнєцов (1848-1926) народився с. Лоп'ял, нині Кіровській області. Навчався під керівництвом І.М. Крамського.

    У 1868-1875 р.р. удосконалює майстерність у петербурзькій Академії мистецтв. З 1878 - член Товариства пересувних художніх виставок.

    Піднесення суспільного інтересу до національних старовин у десятиліття 19 століття призводить до рішучих зрушень у творчості

    художника. Звертаючись до тем фольклорної міфології, він радикально реформує російську історичний жанр, поєднуючи історичні реалії, із хвилюючою атмосферою легенди. Серед його популярних полотен цього періоду – картини “Оленка”

    (1881), "Богатирі" (1881-1898) "Витязь на роздоріжжі", "Іван - царевич на Сірому Вовку", "Три царівни підземного царства»(1881). Ці картини розмивають кордони між казковою фантастикоюта реальністю.

    За його ескізами в Абрамцеві були збудовані церква в дусі середньовічної псковсько-новгородської традиції і жартівливо-казкова "Хатина на курячих ніжках" (1883). Васнєцов по праву вважається великим російським художником, творчість якого зіграла провідну роль еволюції російського мистецтва від реалізму 19 століття стилю модерн.

    І впродовж нашої подорожі, ми з вами розглянемо творчість великого російського художника, ілюстратора, Івана Яковича Білібіна.

    Іван Якович Білібін народився 1876 року у Петербурзі, у ній військового лікаря. Вступає до майстерні Рєпіна, до Академії мистецтв. Літо 1899 Білібін проводить в Тверській губернії, тут починається його знайомство з російським селом і народною творчістю. У цьому року Експедиція Державних Паперів почала випускати російські народні казкиз малюнками Білібіна. Ім'я Білібіна стало широко відомим у всій Росії. В його обличчі опинився майстер, який чудово передавав дух радісної та народної казковості. На сьогодні ці “білібінські” казки є прикладом високої поліграфічної техніки. У цій серії були “Василиса Прекрасна”, “Казка про Івана Царевича та Сірого Вовка”. "Біла качечка", "Царівна-Жаба" та ін.

    Надалі своєму розвитку Білібін зустрічається з творчістю Пушкіна, і в 1905 р. з'являються "Казка про царя Салтана" і "Про золотого півника". Останньою роботою художника була ілюстрація до билини "Дюк Степанович". Помер художник у ніч з 7-го на 8 лютого 1942 року.

    У всіх роботах художника видно любов його до стародавнього світу Росії, і милування цим світом він проніс через своє життя.

    Ось таку подорож у світ казки ми з вами здійснили.

    Ну, а тепер давайте згадаємо, що нового ви для себе дізналися.

    Відповідаючи на ви піднімає руку.

    Чим відрізняються картини І. Білібіна та В. Васнєцова?

    (Картини І. Білібіна графічні, В.Васнецова, живописні).

    2. Хто основні герої картин В. Васнєцова? (Люди чи казкові герої)?

    3. Яка з картин вам найбільше сподобалася і чому?

    (Відповіді учнів).

    Казковою доріжкою ми прийшли з вами на древню російську землю. Тут живуть герої, герої – богатирі.

    На початку уроку я озвучила мету практичної роботивиконати образ російського богатиря. Робота ускладнена тим, що ви не матимете опори на репродукції. Ви повинні самі створити образ та виконати роботу в кольорі. Вони такі, якими ви їх бачите.

    Починайте роботу!

    На закінчення уроку, давайте з вами згадаємо з якою темою познайомилися на сьогоднішньому уроці.

    Що нового ви собі дізналися?

    У чому полягала ваша практична робота!

    Усі (не) впоралися з метою уроку.

    На основі ваших робіт ми проведемо виставку до Дня Захисників Вітчизни.

    Дякую всім за урок, до побачення!

    За дзвінком кожен прибирає своє робоче місце.

    Схожі роботи:

    «невдахою і для сина хотів іншої долі. Цього хотів і Поль. Тільки для батька це асоціювалося з кар'єрою адвоката чи банкіра, а хлопець хотів якнайшвидше стати дорослою людиною і поринути у х...»

    «Контрольний зріз з літератури 11 клас (1 варіант) Творчість Буває така: якась знемога; У вухах не замовкає бій годинника; Вдалині гуркіт стиха. Невпізнаних і полонених голосів Мені здаються і скарги, і стогін, Звужується якесь таємне коло, Але в цій безодні шепотів і зв...»

    "Урок літератури. 10 клас Тема: Аналіз епізоду "Сон Раскольникова" (за романом Ф Достоєвського "Злочин і кара"), 2 ч. Мета: познайомити учнів з терміном "епізод" художнього твору", з його складовими компонентами; продовжити роботу із закріплення образотворче-виразні...»

    «Нутукъ інкішафи Мевзу. "Френкістан мектюплері" есери узеринде чалишів. Мак'Сат. Есердеки інсан арекетлеріні тарифлемек ве таліль етмекні огретюв, к'арамангьа бакъып ез шахсієтіне мерак' уятмак' ве баа бермекні огретмек, іджадій ве мантик'й к'абілетіні, нутк'у

    «ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА Необхідність запровадження курсу "Дзвінкі голоси" обумовлена ​​тим, що він є дуже дієвим засобом естетичного виховання. У процесі вивчення курсу "Дзвінкі голоси" школярі освоюють основи...»